Načítám Akce

ZA KOŘENÍM A SLÁVOU | Výstava pro všechny smysly

01 Bře 2024 - 17 Bře 2024

Vydejte se na cestu za vzácným kořením, čajem i hedvábím do daleké Asie. Při putování za exotickými kraji a rostlinami Vás doprovodí významný cestovatel a učitel 19. století, Josef Kořenský. Přenesete se v čase až do vzdáleného Orientu. Vystavené exponáty si budete moci osahat, k některým si přivoníte a jiné dokonce ochutnáte. K dispozici bude po celou dobu proškolený průvodce, popisky v Braillově písmu a zvukový průvodce výstavou.

Výstava je umístěna ve Výstavním sále umístěném v expozici Ornamentální zahrady.
Výstava je malou ochutnávkou přepestrého asijského světa, který se pomalu po staletí otevíral a obohatil evropskou kulturu i běžný život.
Výstava je vhodná pro všechny věkové kategorie od MŠ až po seniory. Komentované prohlídky pro kolektivy je možné domluvit po dobu konání výstavy během otevírací doby.
Pro skupiny je nutné si rezervovat prohlídku předem na e-mailu eva.novozamska@botanicka.cz. Do předmětu zprávy uveďte „Prohlídka – Za kořením a slávou“. Dále, prosíme, napište počet a věk žáků, vámi požadovaný den a hodinu, kontaktní telefon a případně hendikep návštěvníků.

Vstup je možný pokladnami Kovárna, Bohnice nebo Fata Morgana. Pro naplánování nejkratší cesty pro osoby se sníženou pohyblivostí a orientací v prostoru k výstavnímu sálu z ulice Nádvorní volejte před návštěvou Evu Novozámskou, tel. 603 489 029 nebo Lucii Brzkovou tel. 734 692 200.

Share This Event

  • akce již proběhla.

Podrobnosti

Zahájení:
1. března | 9:00
Ukončení:
17. března | 19:00
Webová stránka:
https://www.botanicka.cz/clanky/akce/za-korenim-a-slavou-vystava-pro-vsechny-smysly

Místo konání

Botanická zahrada Praha
Trojská 800/196
Praha 7, Praha 170 00 Česká republika
+ Google Mapa
Phone
+420 234 148 122
View Místo konání Website

Pořadatel

Botanická zahrada Praha
View Pořadatel Website
Přejít nahoru