Načítám Akce

Jarní Agora 2024

18 Kvě 2024 - 19 Kvě 2024

Agora je dvoudenní konference o informačních a komunikačních technologiích pro uživatele se zrakovým postižením, kterou od roku 2015 pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity.

Nebývalý rozmach informačních a komunikačních technologií – ruku v ruce s aktivitami, vedoucími k jejich zpřístupňování – způsobil, že uživatelé s těžkým postižením zraku mají dnes k dispozici nepřeberné množství pomůcek a služeb, postavených právě na informačních a komunikačních technologiích.

Tato řešení jsou pro ně dnes relativně snadno dostupná a mohou je tak využívat ke kompenzaci svého těžkého zrakového postižení. Ne vždy je ale umí používat efektivně či využívat všechny možnosti, které jsou jim nabízeny, případně nemají přehled o aktuální nabídce a dostupných možnostech.

Cílem Agory je zvýšit digitální gramotnost uživatelů s těžkým postižením zraku a umožnit jim tak plnohodnotně využívat možnosti, které jim nabízí aktuálně dostupné informační a komunikační technologie pro kompenzaci jejich těžké zrakové vady.

Plenární sekce probíhá v posluchárně číslo 200 v 2. nadzemním podlaží, oběd nabízíme v posluchárně 257.

Workshopy a výstava probíhají v 1. nadzemním podlaží v učebnách a prostorách Střediska Teresiás.

Share This Event

  • akce již proběhla.

Podrobnosti

Zahájení:
18. května
Ukončení:
19. května
Webová stránka:
https://agora.muni.cz/

Místo konání

Středisko Teiresiás Masarykova univerzita Komenského náměstí 2 602 00 Brno

Pořadatel

Středisko Teiresiás Masarykova univerzita Komenského náměstí 2, 602 00 Brno
Přejít nahoru